Streamingové služby slaví celosvětový úspěch

Streamingové služby se sávající stále oblíbenější a zatímco ještě před pár lety je v České republice využívala jen hrstka z nás, dnešní studie už mluví jinak. Možná i vlivem celosvětově probíhající pandemie koronaviru se stalo sledování filmů a seriálů na internetu více vyhledávanou zábavou. Streamingové služby fungují na principu sdíleného video obsahu, který je předplatitelům poskytován zcela bez omezení. Je možné ho sledovat hned na několika zařízení zároveň a někteří poskytovatelé nově přinášejí i sledování a filmů bez přístupu na internet. Jedná se jakousi internetovou televizi, dle si za měsíční poplatek můžete vybírat z nespočet filmových titulů.

Sledování televize
 
Streamingové služby jsou dostupné pro každého předplatitele, který se rozhodne sledovat legální obsah. Ceny předplatného se pohybují od 150 třeba až do 1000 korun s ohledem na kvalitu přehrávaných videí a počtem zařízení, na kterých je možné obsah naráz sledovat. Pokud nepatříte mezi náročné diváky, za poměrně směšnou částku získáte legální přístup k řadě videosouborů. Pokud se tedy na problematiku podíváme globálně, je pochopitelné, že vzhledem k nízké ceně měsíčního předplatného přibývá stále větší komunita diváků.

Platforma Netflix
 
I když streamingové služby představují vcelku jednoduchou a levnou cestu, jak se legálně dostat k celé řadě filmů a seriálů, přesto se objevuje vcelku častý problém v podobě sdíleného obsahu i mezi známé a rodinu. Což je v rozporu s podmínkami, které musí předplatit při prvním přihlášení odsouhlasit. I když tuto možnost poskytovatelé oficiálně neumožnují, děje se v masovém měřítku po celém světě. Řada poskytovatelů tak dnes pomalu přichází z jistými restrikcemi, které už neomezené sledování nedovolují. V základní balíčku předplatného je například možné sledovat v reálný čas videosoubor pouze na jednom zařízení a balíček je možné si za nepatrnou částku navýšit.