Sociální sítě jako prostředek k větší popularitě

Většina sociálních sítí už dnes představují jakýsi standard, nad kterým se nikdo nepozastaví. Je přece normální hned po probuzení vzít do ruky mobilní telefon a zjistit co je ve světě nového. I když si to řada z nás neuvědomuje, sociální sítě v nás podstatě každý den probouzí potřebu sledovat ostatní. Stalking je v reálném životě trestným činem, tak proč ve světě sociálních sítí se mu vystavujeme dobrovolně? Možná vás v život nenapadlo, se nad touto skutečností ani pozastavit, natož o ní přemýšlet. Měli bychom si však uvědomit, že sociální sítě nejsou špatné, pokud k nim přistupujeme s jistou obezřetností. A to neplatí jenom pro nás, ale primárně pro naše děti, kteří ještě nedokáží od sebe odlišit zábavu s nebezpečím, které sociální sítě představují.

mobilní telefon

Jakým způsobem k nim přistupovat?

Facebook, Instagram, Twitter nebo třeba nově oblíbený Tik Tok…sociální sítě, které řada z nás alespoň jednou za den navštíví. V mnoha ohledech jsou prospěšné, dozvíme se zde řadu novinek, tipů a triků a zjistíte, co dělají naší známí. Jenže v nás nekonečné lustrování pohádkových příspěvků jak z jiného světa zanechává hořkou pachuť, která vymizí až dlouho poté, co sociální sítě opustíme. Hromadí se v nás nespravedlnost a vztek na osud a život, který byl jiným dopřán. Pocit méněcennosti je jen třešnička na dortu, který se dostaví téměř vždy. Je proto dobré brát moc sociálních sítí spíše s rezervou a soustředit se na reálný život než na klamavé příspěvky, které jen málokdy odráží skutečnou realitu.

Sociální sítě
 
I když nám v mnohých ohledech mohou sociální sítě rozšířit obzory, nikdy bychom neměli zapomínat ani na odvrácenou stránku, kterou nám mohou nabídnout. A obzvláště obezřetní bychom měli být u dětí, kteří ještě nedokáží smýšlet podobným způsobem. Přemýšleli jste někdy nad tím, zda není lepší se od tohoto pozlátka distancovat?