Proč jsou streamingové služby stále oblíbenější?
Zdálo by se, že placený obsah bude lidi spíše odrazovat od jeho sledování, proč je tomu tedy spíše naopak? Může za to mentalita lidí, která se v posledních letech vyvíjí či oblíbenost streamingových platforem jako je Netflix či HBO GO? Je potřeba si uvědomit, že lidé opravdu neprozřeli. Pirátské firmy a seriály patří stále mezi nejžádanější obsah na internetu, přesto právě tyto dvě streamingové služby svým uživatelům nabízí za minimální měsíční poplatek řadu filmu a seriálu nejenom ze své produkce. Ovšem řadu jejich nejlepších filmů a seriálů je stále možné sledovat pouze na jejich platformách, i z toho důvodu se lidé nebojí za obsah připlatit.
Předplatné pro každého
Měsíční předplatné, kdy je možné sledovat neomezeně tisíce seriálů a filmů vyjde v přepočtu jen něco málo přes 100 korun. Jedná se tedy o poměrně dostupnou službu, kterou si může dovolit každý. Jak je to ale se sdíleným přístupem, který některé streamingové služby nabízí? Z jednoho účtu je mnohdy možné sledovat placený obsah hned z několika zařízení najednou. To znamená jediné, sdílení jednoho předplatného mezi rodinou i přáteli. Jedná se o problém, který je streamingovým společnostem dost dobře znám. To pro ně znamená měsíčně nemalé ztráty na zisku. I díky tomu se rozhodla řada z nich omezit základní předplatné jen na jedno zařízení. Pokud bude chtít uživatel na svém účtu naráz sledovat obsah na více zařízení, bude zapotřebí si tuto výhodu dokoupit. Předplatné se tak může výrazně prodražit.
I když sdílení hesla k placené videoslužbě je v rozporu s pravidly smlouvy, ke které se uživatelé upisují, řada z nich později tuto skutečnost neakceptuje. Za minimální výši měsíčního poplatku je možné sledovat v reálný čas obsah hned na několika zařízení. Je proto logické, že oblíbenost streamingových služeb nabírá na intenzitě.