Co jsou herní konzole?
Když byla moje generace ještě mladá, nebylo tu ani zdaleka tolik technických vymožeností. Počítače byly velkou neznámou, kterou mohla využívat jenom hrstka těch nejvyvolenějších, televize nabízely v nejlepším případě dva naše kanály a jinak už nebylo snad kromě tranzistorových rádií k dispozici nic. A když jsme tak měli volný čas, nezbývalo nic jiného, než ho trávit někde venku nebo nad knihami.
Něco takového je už dnes ale pro mnoho lidí nepředstavitelné. Málokdo si dokáže představit, že by si vystačil jenom s tímto, jakkoliv se doposud i takoví lidé najdou. Technický pokrok se zkrátka nedá zastavit, a tak jsme postupem času přesedlali na alternativy, jež do značné míry vytlačily tehdejší druhy zábavy.
Než bychom dnes někam šli, než bychom se na dlouhé hodiny začetli, to raději využijeme možnosti, jež nám nabízejí různá technická zařízení. A častým způsobem užívání si volného času je používání herních konzolí.
Takové herní konzole existují v nespočtu různých provedení a nabízejí mnoho variant různých videoher, mezi nimiž si určitě vybere každý.
Někdo z našinců upřednostňuje konzole stolní, tedy ty, jež se připojují k televizoru nebo počítačovému monitoru a ovládají se speciálním ovladačem zvaným gamepad, někomu lépe vyhovují ty kapesní, mající svůj vlastní displej a tvořící jeden konstrukční celek společně s jejich ovládacími prvky a zdrojem, někdo si oblíbil konzole jednoúčelové a někdo třeba hybridní. Podle vlastního zájmu, jenž už dnes může být uspokojen, ať už je jakýkoliv. Protože herních konzolí je u nás k sehnání dost a dost.
Vybrat si lze z jejich různých generací a typů, zvolit lze i třeba podle výrobce typu Nintendo, Microsoft či Sony. Každý si tu najde to, co se mu nejlépe hodí.
Ovšem i dnes vývoj herních konzolí pokračuje. A tak se tyto stále více podobají počítačům a nabízejí třeba i možnost připojení k internetu či přehrávání DVD.
A kdo by se bavil postaru, když je tu i tato alternativa, že?